Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Myśląc z Wojtyłą... " o synodzie

Na debatę "Myśląc z Wojtyłą... " zaprasza kard. Kardynał Nycz. To kolejne spotkanie, podczas którego warszawiacy będą mogli zapoznać się z nauczaniem papieża - Polaka.

Cykl debat "Myśląc z Wojtyłą...” rozpoczął się jeszcze przed kanonizacją Jana Pawła II z inicjatywy kard. Kazimierz Nycza i miał stanowić bezpośrednie do niej przygotowanie.

O zakończonym niedawno Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Synodu Biskupów o rodzinie dyskutować będą: Tomasz Rowiński - historyk idei, o. Mirosław Pilśniak OP - teolog i Jarosław Makowski - filozof. Spotkanie poprowadzi Grażyna Torbicka, dziennikarka TVP.

Otwarte spotkanie odbędzie się 19 października, o godz. 18, w Domu Arcybiskupów Warszawskich (ul. Miodowa 17/19). To kolejna debata, podczas której warszawiacy będą mogli zapoznać się z myślą papieża-Polaka. Gospodarzem będzie kard. Kazimierz Nycz, inicjator cyklu "Myśląc z Wojtyłą...".

Cykl rozpoczął się jeszcze przed kanonizacją papieża-Polaka i miał być formą duchowych i intelektualnych przygotowań do tego wydarzenia. W przygotowanie debat włączyli się: Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik "Więź”, Instytut Papieża Jana Pawła II, Centrum Myśli Jana Pawła II, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Katolicka Agencja Informacyjna i Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma