Nowy numer 3/2021 Archiwum

Praga będzie modlić się za życiem

Warszawscy obrońcy życia po raz drugi organizują 9-dniową adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem szturmować niebo będą prażanie.

"Świadomi wielkiego i stałego ataku środowisk aborcyjnych, jak też międzynarodowych organizacji wobec życia dzieci poczętych w Polsce i na świecie, warszawscy obrońcy życia i rodziny, jako wierni Kościoła, organizują kolejną dziewięciodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w dziewięciu świątyniach warszawskich w intencji" - piszą w komunikacie przesłanym do redakcji organizatorzy modlitewnej akcji.

Po raz pierwszy nowenna adoracyjna odbyła się w diecezji warszawskiej na początku lipca. Jej inicjatorzy, warszawscy obrońcy życia, szacują, że wzięło w niej udział ok. 10 tys. osób. Tym razem modlitwa odbędzie się na Pradze. - Chcieliśmy uruchomić drugie płuco Warszawy, dlatego z prośbą o zorganizowanie modlitewnej inicjatywy zwróciliśmy się do praskiej kurii - wyjaśnia Piotr Zajkowski, koordynator modlitewnej akcji.

Wierni będą modlić się w intencji: „Obrony życia dzieci poczętych a zagrożonych aborcją, obrony naturalnej rodziny złożonej z kobiety i mężczyzny oraz dziękczynienie Bogu za dar życia udzielony matkom pragnącym i oczekującym potomstwa”.

"Wydarzenie to jest wołaniem obrońców życia do Boga o miłosierdzie nad Polską i poczętymi dziećmi w obliczu straszliwej kultury śmierci i zniszczenia moralnego, jakiego od miesięcy jesteśmy świadkami w Polsce" - piszą w komunikacie obrońcy życia.

Za przykład działania w duchu "kultury śmierci” podają m.in. zwolnienie z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazara, próba genderowej redefinicji związku kobiety i mężczyzny, seksualizacja dzieci i młodzieży, a także próby ratyfikacji Konwencji Rady Europy o tzw. "przemocy wobec kobiet”, która zdaniem obrońców życia "kompletnie odwróci dotychczasowy porządek moralny w Polsce”.

Modlitwa adoracyjna rozpocznie się 30 listopada po Mszy św. o godz. 15 w parafii Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 i potrwa całą dobę. W sumie Najświętszy Sakrament adorowany będzie w dziewięciu praskich świątyniach. W akcję włączyły się także podwarszawskie parafie: w Aninie, Józefowie-Michalinie i w Wawrze.

- 1 grudnia, parafia pw. MB Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie

- 2 grudnia, parafia MB Królowej Polski w Aninie

- 3 grudnia, parafia św. Jana Chrzciciela, Józefów-Michalin

- 4 grudnia, parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła

- 5 grudnia, parafia św. o. Pio na Gocławiu

- 6 grudnia, parafia pw. św. Benedykta, Wawer-Anin

- 7 grudnia, parafia MB Różańcowej na Bródnie

- 8 grudnia, parafia św. Wincentego Pallottiego na Kamionku

"Czas adwentu to błogosławiony okres czuwania i oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy go szczególnie wieczorami i nocą na uwielbienie Boga Zbawiciela, mieszkającego wśród nas” - zachęcają do włączenia się w modlitwę organizatorzy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama