Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ciepło? Nie wszystkim

W niedzielę 23 listopada Radio Warszawa organizuje zbiórkę rzeczową na rzecz najmłodszych w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

- Będziemy zbierać czapki, szaliki i rękawiczki. Rzeczy mogą być nowe lub używane, ale w dobrym stanie. Zostaną nimi obdarowane dzieci, więc nie chcemy im dawać starych łachów, których sami byśmy nie założyli. Prosimy też o długoterminową żywność, najchętniej słodycze, bo dzieci je bardzo lubią – wyjaśnia red. Katarzyna Wasilewska z Radia Warszawa, które w tym roku po raz pierwszy włączyło się do ogólnopolskiej akcji.

Zbiórkę popiera arcybiskup Henryk Hoser. - Rozpoczyna się bardzo ważna akcja charytatywna. Proszę was o jej wsparcie, o liczny w niej udział – apeluje ordynariusz warszawsko-praski.
Rzeczy można będzie składać od godz. 10 do godz. 15 przy ul. Floriańskiej 3 w sali kurialnej. Wszystkie zebrane dary trafią do dzieci potrzebujących za pośrednictwem Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W tym roku w stolicy zimową zbiórkę artykułów prowadzą jeszcze dwa ośrodki: Polskie Radio i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Dary można składać przy ul. Konduktorskiej 17, ul. Rakowieckiej 25/27, ul. Puławskiej 53, ul. Irysowej 19, ul. Kolberga 6, ul. Polkowskiej 7, ul. Konduktorskiej 12, ul. Falęckiej 10, ul. Wiśniowej 35, ul. Smoluchowskiego 2 i w siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85. TPD organizuje również zbiórki uliczne, m.in. na pl. Bankowym.

Akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" została zapoczątkowana w 1993 r. na Lubelszczyźnie. Założeniem jest zbiórka darów rzeczowych, a nie pieniędzy. - Zachęcamy, by pomagać dzieciom, które żyją obok nas – mówi Ewa Dados, pomysłodawczyni wydarzenia, dziennikarka Polskiego Radia Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama