Nowy numer 4/2021 Archiwum

Mnisi na dużym ekranie

Od 1 grudnia w Kinie Praha rusza cykl filmów o życiu osób poświęconych Bogu - "Boży Szaleńcy". To odpowiedź na rozpoczynający się w Kościele Rok Życia Konsekrowanego.

- „Boży Szaleńcy” to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kinem kulturowym i religijnym, adresowanym do osób pragnących poznać życie osób konsekrowanych i świętych oraz do wszystkich szukających inspiracji duchowych. To też pomoc na drodze rozeznania swojego powołania - mówi Katarzyna Polubiec-Mrowińska z Kina Praha.

Filmy, w większości fabularne, dobrano tak, by pomóc odkryć głęboki sens życia i pracy osób, które przez śluby zakonne poświęcają się Bogu i drugiemu człowiekowi. Ich tematyka w sposób pośredni, a czasami bezpośredni łączy się z życiem konsekrowanym.

Na razie repertuar został opracowany na trzy kolejne miesiące. 1 grudnia będzie można zobaczyć "Gunnar szuka Boga” w reż. Gunnar Jensen, 5 stycznia "Ludzie Boga” w reż. Xaviera Beauvois, a 2 lutego "Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego.

- Jeśli będzie zainteresowanie, przedłużymy projekcje do wakacji. Mamy już przygotowane kolejne filmy - mówi K. Polubiec-Mrowińska.

Cykl jest odpowiedzią na rozpoczynający się w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Wyświetlane filmy będą punktem wyjścia do dyskusji, którą po projekcji poprowadzą: ks. Marek Kotyński i red. Paweł Kęska.

Filmy będą wyświetlane raz w miesiącu, zazwyczaj w pierwszy poniedziałek o godz. 20. Cena biletu to 12 zł.

Cykl "Boży Szaleńcy” współorganizowany jest przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich i Żeńskich w Polsce oraz Radio Warszawa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama