Miejskie rowery, od czasu inauguracji w 2012 r., były wypożyczane już ponad 4 miliony razy. W tym roku - 1,8 mln. Znikną z ulic Warszawy, by powrócić wiosną.
W niedzielę kończy się kolejny sezon miejskich wypożyczalni Veturilo. Srebrne rowery wrócą wczesną wiosną 2015 r.
Miejskie rowery, od czasu inauguracji w 2012 r., były wypożyczane już ponad 4 miliony razy, a z systemu skorzystało ponad 290 tys. użytkowników. Tylko w tym sezonie przybyło 30 nowych stacji, flotę rozbudowano do ponad 3 tys. jednośladów (i 203 stacji), a w Veturilo i Bemowo Bike zarejestrowało się ponad 90 tys. nowych użytkowników.
Wszystkie wpływy z Veturilo - ponad 2 mln zł rocznie - są przeznaczane na rozwój infrastruktury rowerowej. Warszawska sieć liczy już ponad 410 km, z czego połowa ma nawierzchnię asfaltową. Do dyspozycji rowerzystów jest 334 km dróg rowerowych, 61 km ciągów pieszo-rowerowych i 16 km pasów oraz kontrapasów rowerowych. Tylko w tym roku w Warszawie oddano do użytku 45 km dróg i pasów rowerowych, a w budowie jest jeszcze kolejnych 20 km.
W ciągu pięciu najbliższych lat Warszawa dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wybuduje ponad 100 km nowych tras rowerowych wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych. W przyszłym roku pasy rowerowe powstaną m.in. na ul. Książęcej, Zakroczymskiej, Wóycickiego i Wrocławskiej. Zostaną również wybudowane odcinki dróg rowerowych na ul. Drewny (do Konstancina-Jeziorny), al. Waszyngtona, Żwirki i Wigury, Jagiellońskiej, al. Stanów Zjednoczonych, Rzymowskiego oraz Powsińskiej. Miasto przeznaczy również ponad 4 mln zł na realizację projektów rowerowych zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego.
Aktualna mapa wszystkich ścieżek rowerowych oraz stojaków z rowerami Veturilo.