GN 28/2018 Archiwum

Hiszpańska duma

Z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila na Półwyspie Iberyjskim kilkanaście miast stworzyło szlak jej śladami. Z ofertą kulturalną, pielgrzymkową i turystyczną. Nie tylko dla wierzących.

Nowy szlak turystyczny i pielgrzymkowy po raz pierwszy został zaprezentowany w Watykanie, w obecności papieża Franciszka. Druga prezentacja odbyła się w ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. - Zdecydowaliśmy się na wybór Polski ze względu na wielką wrażliwość Polaków na Kościół i takie przejawy jego życia jak modlitwa - mówił ambasador Agustín Núñez Martínez.

Szlak "Śladami Teresy od Jezusa" prowadzi przez 17 zabytkowych miejscowości w czterech regionach Hiszpanii. Został tak ułożony, aby wiódł przez miejsca związane z życiem i działalnością świętej, ale także przez miejsca związane z tym, co zostawiła po sobie w literaturze i duchowości. To inicjatywa związku miast terezjańskich z okazji 500-lecia urodzin wielkiej karmelitanki.

Ci, którzy odwiedzą przynajmniej cztery miejscowości położone w dwóch regionach i zakończą swoją podróż w Ávili, otrzymają specjalny kredencjał pielgrzyma. Organizatorzy nie narzucają ani nie proponują konkretnej kolejności zwiedzania. Samemu można zaplanować dowolną trasę, wybierając miejscowości, w których św. Teresa postanowiła założyć klasztor karmelitański.

Żeby otrzymać kredencjał i dyplom pielgrzyma, należy dokumentować swoją wędrówkę w specjalnym paszporcie. Można go otrzymać w punktach informacji turystycznej w każdym z tych miast. Tam też można będzie stemplować swoje paszporty.

Można je również ściągnąć ze strony www.huellasdeteresa.com i wydrukować. Na tej stronie znajdziemy też mapę i pełną listę miast tworzących szlak "Śladami Teresy od Jezusa".

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma