Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Ruszaj wiaro!"

To motto nowego serwisu internetowego archidiecezji warszawskiej. Nowa strona w przejrzysty i nowoczesny sposób informuje o wydarzeniach lokalnego Kościoła.

Serwis ruszył wieczorem 4 grudnia. - Chcieliśmy strony mniej instytucjonalnej, bardziej ewangelizacyjnej - podkreśla ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, który koordynował pracę nad jej powstaniem.

Nowy serwis jest przejrzysty, intuicyjny, dostosowany do różnych potrzeb internautów.

W zamyśle twórców strona internetowa archidiecezji warszawskiej ma być serwisem informacji o życiu diecezji, poszczególnych kościołów i parafii.

- Chcemy pokazywać mnogość wydarzeń, różnorodność oferty duszpasterskiej i zapraszać wiernych do kościołów. Zrobimy jeszcze więcej, bo to dopiero połowa tego, co zaplanowaliśmy - deklaruje rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Dzięki rozdzieleniu serwisu na trzy grupy odbiorców: wiernych, księży i dziennikarz, każda z nich otrzyma precyzyjną, przeznaczoną dla niej informację. Mimo takiego podziału, każda z sekcji pozostanie otwarta, a każdy internauta będzie mógł przeglądać wszystkie trzy serwisy.

Rzecznik archidiecezji warszawskiej zapewnia, że nowa strona internetowa "będzie żywsza”. Znajdzie się tam nie tylko więcej artykułów, ale też materiały audio i video. - Przygotowaliśmy serwis liturgiczny pomagający w dobrym przeżyciu niedzieli. Równolegle, będziemy prowadzić profile - a tak naprawdę już je prowadzimy - na Facebooku i Twitterze - dodaje duchowny.

Mottem nowej odsłony strony internetowej archidiecezji warszawskiej są słowa "Ruszaj wiaro! Ma ono podkreślać dynamiczny charakter strony, jest też mocno, warszawskie, nawiązując - nie wprost - do znanej, warszawskiej pieśni patriotycznej.

Wraz z budową nowego serwisu zaprojektowano również logo archidiecezji warszawskiej nawiązujące swoją stylistyką do katedry św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Będzie ono sygnowało wszelkie materiały i działania podejmowane przez Archidiecezjalne Centrum Informacji, zarówno w wymiarze komunikacji instytucjonalnej tzn. konferencje prasowe, briefingi, materiały prasowe, jak również pojawi się w filmach, spotach, materiałach video powstających na potrzeby serwisu internetowego.

Serwis archidiecezji warszawskiej można znaleźć pod dotychczasowym adresem: archidiecezja.warszawa.pl a także pod nowym archwwa.pl - nawiązującym do profilu archidiecezji na Twitterze.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma