GN 28/2018 Archiwum

Podejdź tu, owieczko, podejdź

Obszerna, drewniana i ze zwierzętami z warszawskiego zoo. Po raz drugi przy katedrze floriańskiej otwarto Praską Żywą Szopkę.

W niedzielne południe szopkę uroczyście pobłogosławił abp Henryk Hoser.

„W Dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia. Ptaszki w górę podlatują, Jezusowi wyśpiewują” - zaczął słowami kolędy ordynariusz warszawsko-praski. Abp Henryk Hoser przypomniał, że Jezus wybrał sobie stajenkę, w której nocowały właśnie zwierzęta. - Szopka jest przypomnieniem ważnego wydarzenia. Pan całego stworzenia wybrał sobie najskromniejsze miejsce na swoje narodziny. A teraz wchodzimy do katedry, gdzie Pan narodzi się na ołtarzu – zapraszał arcybiskup.

Na uroczystości otwarcia szopki była obecna wiceburmistrz Dzielnicy Praga Północ Edyta Federowicz, która życzyła mieszkańcom i gościom zdrowych, pogodnych i radosnych świat Narodzenia Pańskiego. Jednocześnie zaprosiła przybyłych na degustację pierogów wigilijnych i kapusty z grzybami, a dzieciom obiecała podarunki od św. Mikołaja.

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Po Eucharystii z okazji otwarcia żywej szopki w katedrze wystąpił zespół Mazowsze, a na zakończenie ceremonii przed katedrą warszawianie kolędowali z Kapelą Praską.

Żywa szopka przy katedrze floriańskiej będzie czynna do 7 stycznia 2015 r. Jej organizatorem jest Urząd Dzielnicy Praga Północ we współpracy z diecezją praską, Domem Kultury Praga i warszawskim ZOO.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma