Nowy numer 28/2018 Archiwum

Odszedł do domu Ojca

W 45. roku kapłaństwa po długiej chorobie zmarł ks. prał. Zdzisław Józef Gniazdowski, wieloletni duszpasterz rodzin w diecezji warszawsko-praskiej, były proboszcz parafii w Dobrem.

22 grudnia w Centrum Onkologii na Ursynowie, po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej, zmarł w wieku 73 lat były proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa w Dobrem ks. prał. Zdzisław Józef Gniazdowski. Pochodził z parafii św. Stanisława BM w Płoniawach w diecezji płockiej. Urodził się 27 lutego 1942 roku w Młodzianowie, w rodzinie Czesława i Leokadii. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1970 r. z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Był wikariuszem w parafiach: św. Anny w Długiej Kościelnej, Świętej Trójcy w Ząbkach, św. Katarzyny na Służewie, św. Stefana Króla na Sielcach, św. Anny w Wilanowie i św. Maksymiliana Kolbego na Służewie. Od 1 września 1985 roku był proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Leśnej Polanie, później Świętej Trójcy w Ząbkach, konkatedralnej Bożego Ciała w Warszawie na Kamionku, a od roku 2009 – św. Mikołaja Biskupa w Dobrem.

Po powstaniu diecezji warszawsko-praskiej był dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Biskupiej oraz diecezjalnym duszpasterzem rodzin. Był także członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów, odznaczonym godnościami kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej, a od 24 grudnia 1997 r. – Kapituły Katedralnej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma