Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rodziny, bądźcie święte

O modlitwę w intencji rodzin zaapelował gorąco metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Podczas Pasterki sprawowanej w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w podwarszawskim Piasecznie wyraził też niepokój z powodu sytuacji na Ukrainie.

Kard. Kazimierz Nycz podczas Pasterki sprawowanej w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej zwrócił uwagę, że prawdziwa miłość człowieka do człowieka musi być miłością ofiarną - taką jaką jest miłość Chrystusa do nas. Wskazywał, że taka właśnie ma być miłość małżeńska, będąca wartością tak wielką, że warto dla niej poświęcić życie.

Prawdziwa miłość Boga do człowieka kosztowała Chrystusa jego mękę na krzyżu. Prawdziwa miłość człowieka do człowieka także musi być miłością ofiarną. Musi kosztować - powiedział mówiąc o poświęceniu, którego wymaga wychowanie dzieci i pokonywanie trudności życia codziennego.

Podkreślił, że trudu i poświęcenia wymaga też miłość do ojczyzny, dlatego "wszyscy, którzy czują się Polakami, muszą wiedzieć i uświadomić sobie, że miłość do ojczyzny musi kosztować".

Metropolita warszawski mówił też o istocie i źródłach pokoju, zaznaczając, że nie da się go zbudować w sobie, w rodzinie, środowisku pracy czy między narodami bez prawdy i sprawiedliwości. Wyraził wielki niepokój z powodu sytuacji na Ukrainie, dodając, że tak niepewnej sytuacji nie przeżywaliśmy od dziesiątków lat.

- Prawdziwa miłość Boga do człowieka kosztowała Chrystusa jego mękę na krzyżu. Prawdziwa miłość człowieka do człowieka także musi być miłością ofiarną. Musi kosztować - powiedział kard. Nycz mówiąc o poświęceniu, którego wymaga wychowanie dzieci i pokonywanie trudności życia codziennego   - Prawdziwa miłość Boga do człowieka kosztowała Chrystusa jego mękę na krzyżu. Prawdziwa miłość człowieka do człowieka także musi być miłością ofiarną. Musi kosztować - powiedział kard. Nycz mówiąc o poświęceniu, którego wymaga wychowanie dzieci i pokonywanie trudności życia codziennego Wojciech Łączyński /Foto Gość - Kto z nas mógł przypuszczać, że blisko nas pokój jest zagrożony - na Ukrainie giną ludzie - przypomniał kard. Nycz. Wspomniał też o konfliktach zbrojnych - także o charakterze międzyreligijnym - które rozgrywają się w wielu miejscach świata i powodują wiele ofiar. - Tylko ten pokój, który daje Bóg może być prawdziwym i głębokim pokojem, którego pragniemy i oczekujemy - podkreślił metropolita warszawski.

Nawiązując do dwóch synodów poświęconych rodzinie - tegorocznemu i planowanemu na jesień przyszłego roku - zaapelował gorąco o modlitwę w intencji rodzin. - Kościół pragnie przypomnieć, jak ważna jest rodzina, jak święta powinna być rodzina - otwarta na Boga i ludzi - zaznaczył kaznodzieja. Dodał jednocześnie, że Kościół nie ma oczu zamkniętych na współczesne problemy rodzin, w tym sprawy nierozerwalność małżeńskiej czy otwartości na ludzkie życie.

  Wojciech Łączyński / Foto Gość - Potrzeba nam dzisiaj wielkiego świadectwa wspaniałych rodzin, które przecież są między nami - wy nimi jesteście; świadectwa tego, że warto i że można żyć w pięknym małżeństwie i rodzinie - mówił kard. Nycz.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie została utworzona w 1993 r. Uroczystego poświęcenia nowo wybudowanej świątyni dokonał 7 października 2006 roku kard. Józef Glemp, Prymas Polski.

W parafii odprawiane są m.in. nowenny pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej połączone z indywidualnym błogosławieństwem, oraz codzienne nabożeństwa różańcowe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma