Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zwiedzaj z rodziną Bożonarodzeniowe szopki

"Pójdźmy wszyscy do… stajenek warszawskich pełnych historii" - takim hasłem zapraszają do spaceru-konkursu szlakiem Bożonarodzeniowych szopek warszawscy przewodnicy.

Wspólny spacer szlakiem najbardziej znanych Bożonarodzeniowych stajenek może być pretekstem do aktywnego i atrakcyjnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Na świąteczny spacer zapraszają warszawscy przewodnicy.

Zwiedzanie połączone jest z rodzinnym konkursem na spostrzegawczość, a także wiedzę o wielkich Polakach, których ślady znajdują się w świątyniach objętych trasą spaceru.

Spacer-konkurs ma także wymiar międzypokoleniowy, a jego celem jest integracja rodziny poprzez wspólne zwiedzanie i zespołowe rozwiązywanie zadań.

Konkurs jest podsumowaniem spaceru szlakiem szopek w ośmiu kościołach Starego i Nowego Miasta. Należy zatem uważnie słuchać przewodnika i zwracać uwagę na odwiedzane miejsca. Do wykonania jest siedem zadań w formie pisemnej, każde z nich ma odrębną punktację nie tylko za poprawną odpowiedź, ale i spostrzegawczość i pomysłowość wykonania zadania.

Odrębne zadanie przewidziane jest dla najmłodszych. Koperty z treścią zadań dla zespołów rozdaje przewodnik po zakończeniu spaceru.

W spacerze mogą wziąć udział rodziny (dzieci z rodzicami lub pełnoletnimi opiekunami, dziadkowie, młodzież). Zespół musi liczyć minimum 2 osoby (w tym jedna pełnoletnia). Jednorazowo w spacerze może wziąć udział nie więcej niż 25 osób.

Spacery i konkursy odbędą się 27, 28 i 29 grudnia. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zalecana jest wcześniejsza rejestracja drogą telefoniczną bądź mailową: tel. 22 621 43 12, lotskarbiecmazowiecki@gmail.com

Zapisy także na stronie www.historiawkosciolach.pl. Udział w spacerach i konkursie jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki z siedzibą w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma