Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zainstaluj i bądź bezpieczny

Posiadacze smartfonów mogą być informowani o wichurach za sprawą Regionalnego Systemu Ostrzegania. Specjalny system ostrzeże przez telefon o grożących niebezpieczeństwach.

Niewielka aplikacja w telefonie komórkowym może pomóc w sytuacji kryzysowej, na przykład ostrzec przed wichurami.

Regionalny System Ostrzegania RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym, a także w aplikacjach telefonicznych.

Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych. Aktualne ostrzeżenia oraz darmową aplikację można znaleźć pod banerem RSO na www.mazowieckie.pl lub na stronach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Bezpłatna aplikacja mobilna Regionalnego Systemu Ostrzegania dostępna jest także w sklepach z aplikacjami dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone, Google Play). 

Tylko w miniony weekend silny wiatr był na Mazowszu powodem blisko 900 interwencji strażaków. Wiatr uszkodził ponad 70 budynków i pozbawił ok. 110 tys. osób prądu.

Trwa usuwanie ich skutków, energetycy zapewniają, że dzisiaj prąd będzie dochodził do wszystkich odbiorców. Straż pożarna wyjeżdżała najczęściej do złamanych gałęzi, powalonych drzew i przewróconych banerów reklamowych.

Porywisty wiatr zrywał dachy, uszkodził 48 budynków mieszkalnych i 25 gospodarczych. W Celestynowie (powiat otwocki) zawaliła się ściana domu jednorodzinnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma