Nowy numer 28/2018 Archiwum

Już ferie!

Uczniowie na Mazowszu rozpoczynają wypoczynek - zimowy na razie tylko z nazwy...

Z początkiem ferii rusza miejska akcja "Zima w mieście". W 106 placówkach edukacyjnych, głównie szkołach, czeka na uczniów prawie 10 tys. miejsc. Zajęcia odbywać się będą w dni powszednie w godz. 7-17. Nawet jeśli pogoda nie dopisze, dzieciom nie zabraknie sportów zimowych. Przewidziano dla nich również zajęcia na lodowiskach i stoku szczęśliwickim. Oprócz tego czekają na nie: kręgielnie, hale sportowe, boiska, baseny, sale zabaw, muzea, teatry, kina, biblioteki i - oczywiście - stołeczne zoo. Wszystkie zajęcia oraz opieka w punktach edukacyjnych są bezpłatne. Tak, jak w poprzednim roku, rodzice płacą tylko za wyżywienie dziecka - 7 zł na dzień. Rodzice, dla których taka opłata jest zbyt wysoka, mogą ubiegać się o zwolnienie na podstawie zaświadczenia z OPS lub dyrektora szkoły ich dziecka. W minionym roku z takiego zwolnienia skorzystało 16,3 proc. uczestników akcji.

Z myślą o starszych dzieciach i młodzieży miasto przygotowało 385 warsztatów i zajęć specjalistycznych. Może w nich wziąć udział ok. 12,5 tys. osób. Uczestnicy będą mieli okazję m.in. nauczyć się sztuki robienia witraży i rzeźb, poćwiczyć na siłowniach, nauczyć się tańca breakdance, gry na gitarze, jazdy na deskorolce i bmx, sztuki scenografii, popróbować sił w grafice komputerowej lub zamienić się w szalonego naukowca.

Impreza inaugurująca ferie odbędzie się 17 stycznia o godz. 11 na Zimowym Stadionie Narodowym. Na zakończenie 30 stycznia o godz. 10 i 13 w Muzeum Historii Żydów Polskich przy ul. Anielewicza 6 będzie można obejrzeć spektakl "Fantazjana", przygotowany przez młodzież uczestniczącą w Feryjnych Otwartych Spotkaniach Artystycznych, organizowanych przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Szczegółowe informacje o "Zimie w mieście" oraz program akcji z podziałem na rodzaje zajęć i dzielnice można znaleźć na www.zima.warszawa.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma