Muzycy z 15 stołecznych chórów z bożonarodzeniową pieśnią odwiedzili szpitale, domy opieki czy hospicja. Zakończyła się II edycja projektu "PoKolędzie JP2"organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Projekt "PoKolędzie JP2” zrodził się w sercach członków chóru Centrum Myśli Jana Pawła II rok temu. - Chcieliśmy wyjść poza schemat zwykłego kolędowania i w okresie Bożego Narodzenia odwiedzać osoby, o których rzadko się na co dzień pamięta - mówi Małgorzata Rokicka z chóru CMJPII. I dodaje: Projekt skierowany był także do chórów, schol parafialnych i innych grup śpiewających w Warszawie i okolicach.
W ubiegłym roku do inicjatywy przyłączyło się 11 chórów, w tym roku było ich 15. - Udało nam się zachęcić do akcji większe chóry, uczelniane, jak i te małe działające czasem w domach kultury i parafiach - mówi M. Rokicka. W projekcie wziął udział m.in. chór bazyliki św. Krzyża, chór Centrum Nauki Kopernik, schola dominikańska z kościoła św. Dominika, a nawet chór seniorów "Uśmiech” z Domu Kultury Śródmieście.
Każdy z nich odwiedzał jedną placówkę, w której śpiewał o nowonarodzonej Dziecinie. Projekt zainaugurował koncert w areszcie śledczym na Mokotowie. Przez cały styczeń muzycy odwiedzili m.in. Hospicjum Caritasu przy Krakowskim Przedmieściu, dom dziecka w Międzylesiu, warszawskie domy wspólnoty "Chleb Życia", czy areszt śledczy na Białołęce. W sumie 17 placówek.
- To nie były zwykłe koncerty, to było bycie ze sobą przy okazji kontynuowania jednej z najpiękniejszych polskich tradycji - kolędowania - wspominają organizatorzy.
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II powstał z potrzeby serca dzień po śmierci Jana Pawła II - 3 kwietnia 2005 r. Występował m.in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Sali Kongresowej czy na Zamku Królewskim. W 2012 r. chór dał ponad 30 koncertów i wydał płytę "Kolędy i pastorałki”.
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II zdobył III miejsce na 10. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Varsovia Cantat w kategorii chórów mieszanych, I miejsce podczas prestiżowego XI Łódzkiego Festiwalu Chóralnego "Cantio Lodziensis" w kategorii chórów stowarzyszeń i towarzystw śpiewaczych. Towarzyszył Andrei Bocellemu 29 sierpnia 2009 r. na jedynym koncercie w Polsce.
Dziś liczy ponad 50 młodych osób i zaangażowanych w jego działalność osób. Dyrygentką jest Zofia Borkowska, a opiekę artystyczną sprawuje Bogdan Gola - chórmistrz Opery Narodowej w Warszawie.
W tym roku przypada 10. rocznica powstania papieskiego chóru.