Nowy numer 3/2019 Archiwum

Deszcz pieniędzy na kulturę

- To powinien być dobry rok dla warszawskiej kultury, mamy bowiem istotny wzrost przeznaczanych na nią środków - mówi wiceprezydent Warszawy, Jarosław Jóźwiak.

W stosunku do roku ubiegłego przeznaczony na kulturę budżet wzrasta o ponad 9 proc. i wynosi ponad 204 miliony zł. Najwięcej zyska remontowane Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta. Pozostali beneficjenci to: Teatr Nowy, w którym w październiku planowane jest otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultury, remontowany Teatr Muzyczny Roma, obchodzący 40-lecie istnienia Teatr Rampa, Teatr Kwadrat, teatry dziecięce, Teatr Rozmaitości, Dom Spotkań z Historią i Teatr Żydowski. Miasto planuje również wydać więcej na współpracę z organizacjami pozarządowymi, uruchomienie dwóch funduszy: dla instytucji kultury oraz dla domów kultury oraz na  konkursy, stypendia i nagrody, w tym nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, który odbędzie się w Warszawie.

Ratusz chce połączyć także Scenę Prezentacje z Teatrem Komedia oraz Muzeum Karykatury z Muzeum Warszawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy