Nowy numer 49/2018 Archiwum

Warsiaska nawijka

Na warsztaty gwary warszawskiej trzeba się ferajna spieszyć, bo miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki

Stowarzyszenie Gwara Warszawska organizuje warsztaty gwary dla wszystkich zainteresowanych folklorem stolicy. Spotkania odbędą się 14 lutego i 14 marca w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy (ul. Bracka 25, III piętro). Poprowadzą je warszawscy przewodnicy, znawcy tematu i pasjonaci. Uczestnikom opowiedzą o tym, jakie są cechy warszawskiej gwary, wyjaśnią jej pochodzenie i podpowiedzą, gdzie jeszcze dzisiaj można ją  usłyszeć. Nauka będzie się odbywała na konkretnych przykładach, zaczerpniętych z literatury, piosenki, filmu, a zwłaszcza z twórczości Stefana "Wiecha" Wiecheckiego - warszawskiego pisarza, dziennikarza i satyryka. 

Warsztaty są darmowe. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy wcześniej wysłać e-mailowo zgłoszenie na: m.kalinka@gwara-warszawska.waw.pl. W tytule e-maila należy podać wybrany termin warsztatów. Terminy przyjmowania zgłoszeń: do 12 lutego (pierwsze spotkanie) lub do 12 marca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy