Nowy numer 3/2019 Archiwum

Efekt EURO 2012?

Pałac Kultury, Zamek Królewski, Wilanów, Łazienki... Cztery miliony zagranicznych turystów odwiedziło Warszawę w 2013 roku - wynika z rankingu Euromonitor International „Top City Destinations”.

Na pierwszym miejscu Hong-Kong z 25,5 mln wizyt, potem Singapur, Bankok, Londyn i Paryż. Tak wygląda piątka najchętniej odwiedzanych miast na świecie. W tym roku Raport Euromonitor International „Top City Destinations Ranking” powstający z danych zbieranych przez analityków w 153 krajach, wymienia jednak po raz pierwszy aż dwa polskie miasta: Warszawę i Kraków. Stolica zajęła w rankingu 42 miejsce, tuż za Madrytem i Florencją, które odwiedziło w 2013 r. 4 mln turystów. Warszawa wyprzedziła tym samym m.in. Delhi, Bombaj, San Francisco, Lizbonę, czy Sydney. Drugie z polskich miast z wynikiem 2,45 mln turystów zajęło 70. lokatę, wyprzedzając na przykład Niceę (2,27 mln) czy Rio de Janeiro (1,91 mln).

- To nie tylko efekt międzynarodowych wydarzeń, jak np. turnieju piłki nożnej UEFA Euro 2012, ale przede wszystkim naszej wspólnej pracy – mieszkańców i  samorządu warszawskiego - komentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Według danych Urzędu Statystycznego w Warszawie, w 2014 r. największa liczba turystów w Warszawie to obywatele USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy