Nowy numer 3/2019 Archiwum

Rolnicy zapewniają - protest będzie pokojowy

Organizatorzy środowego "marszu gwieździstego" na Warszawę zadeklarowali na spotkaniu ze stołecznymi policjantami, że protest będzie miał charakter pokojowy; bez paraliżu stolicy. Traktory - według ich zapewnień - pozostaną na obrzeżach miasta.

W środę w Warszawie będą protestować rolnicy. Na godzinę 14 przedstawiciele organizacji rolniczych zostali zaproszeni na rozmowy z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Domagają się m.in. wypłaty odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz interwencję na rynku mleka i wieprzowiny.

W środę w Komendzie Stołecznej Policji odbyło się spotkanie pomiędzy organizatorami "marszu" i policją. "Organizator ze swojej strony zadeklarował i zapewnił, że protest ma mieć charakter pokojowy, że nie chodzi o dążenie do konfrontacji z policją i do utrudnienia życia warszawiakom. Rolnicy zapewniali, że nie chcą paraliżować Warszawy" - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego Policji Mariusz Mrozek. Jak dodał, traktory - według rolników od 500 do 1000 pojazdów - mają dojechać do obrzeży miasta. "Największe utrudnienia będą na Trasie Lubelskiej, a także z kierunku Bydgoszcz, Siedlce. Ciągniki dojadą do przedmieść, a rolnicy, którzy chcą wziąć udział w proteście przed ministerstwem rolnictwa, wjadą do miasta autokarami i prywatnymi samochodami" - powiedział Mrozek. Policja wydzieliła specjalne miejsca parkingowe na ul. Książęcej. Wyłączony z ruchu będzie jeden pas. W sumie organizatorzy szacują, że przed resortem manifestować będzie ok. 1000 osób. Pierwsze utrudnienia na trasach dojazdowych do Warszawy mogą rozpocząć się już ok. godziny 10, wtedy główna kolumna ciągników ma wyruszyć z miejscowości Zdany koło Siedlec. "Jako policja zwracamy uwagę na to, że protest w formie blokowania dróg powoduje realne zagrożenia - z jednej strony są to korki, przy których może dochodzić np. do kolizji; w drugiej - z powodu utrudnień wydłuża się czas, w jakim służby ratunkowe, karetki, straż pożarna, policja - docierają do osób potrzebujących pomocy. O tym też trzeba pamiętać" - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik KSP. (PAP) pru/ malk/

« 1 »

Zobacz także

 • Mariusz
  11.02.2015 11:59
  przed wejsciem do Unii cena laptopów > 5 tys, teraz < 2 tys, a jakoś nie widać protestujących sprzedawców sprzętu komputerowego. Może powinni też wyjść na ulice (?)
  doceń 0
 • jeszcze zdrowy
  11.02.2015 12:04
  Drodzy Rolnicy.
  W czasie, kiedy słusznie dopominacie się o swoje prawa nasz miłościwie panujący Prezydent RP 9 lutego podpisał cichaczem ustawę dopuszczającą wprowadzenie na Wasze pola i nasze stoły Puszkę Pandory jaką jest GMO.
  Proszę Was, dopiszcie do Waszych postulatów kolejny, dotyczący natychmiastowego wycofania tej cichej, długofalowej trucizny oraz przyszłych Waszych problemów prawnych związanych z uprawą roślin GMO !
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy