Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wstań, idź do Niniwy

Już 36 szkół ponadgimnazjalnych z obydwu stołecznych diecezji zgłosiło się do udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Trwają zapisy.

Tegoroczny zakres konkursu obejmuje: Księgę Jonasza, Ewangelię wg św. Łukasza oraz Dzieje Apostolskie wraz z komentarzami i słowniczkiem pojęć. Tekstem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - najnowszy przekład z języków oryginalnych (Edycja Świętego Pawła, 2009).

Od początku roku do udziału w konkursie zgłosiło się 36 stołecznych szkół. Z całej Polski - 750. Organizatorzy - Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" spodziewają się, że do 9 marca ilość placówek włączonych w eliminacje OKWB zwiększy się przynajmniej o 1 tys. W ubiegłym roku w konkursie wzięły udział 73 stołeczne szkoły.

Na laureatów czekają indeksy na wiele ciekawych kierunków studiów w renomowanych uczelniach wyższych, zagraniczne pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu czy Wilna oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.

- Największą nagrodą jest spotkanie z żywym Słowem i możliwość dzielenia się nim we wspólnocie młodych ludzi. Wielu z nich, poprzez tą inicjatywę, spotyka się z Pismem Świętym - tak blisko - po raz pierwszy - mówi Marcin Sułek, szef zespołu koordynującego OKWB.

Każdego roku w Konkursie Biblijnym bierze udział prawie 30 tys. uczestników ze wszystkich diecezji w Polsce. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji upływa 9 marca, rejestracja i szczegółowe informacje na www.okwb.pl.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama