GN 2/2021 Archiwum

Minister rolnictwa zadowolony z rozmów

"Ze spotkania wyszły dwie organizacje. 17 innych zostało" - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki po rozmowach z rolnikami.

- Udało się przeprowadzić ważne i trudne rozmowy. Apeluję po raz kolejny do organizatorów blokad i marszów ciągników na Warszawę: nie utrudniajcie życia mieszkańcom wsi i miast, często udającym się do pracy czy do lekarza i przedszkola. Są cywilizowane metody, by każdy problem rozwiązać. Rokosz i wyjście z sali może daje chwilowy animusz, ale nie daje rozwiązania problemu - mówił Marek Sawicki po rozmowach z rolnikami. - Najważniejsze miały miejsce o 14.00. Po 20 minutach spotkania, bez wysłuchania propozycji ministerstwa rolnictwa i opinii innych organizacji, dwóch panów: Izdebski i Mojzesowicz opuścili nasze rozmowy. W trakcie spotkania ustaliliśmy, że powołujemy 6 zespołów do rozwiązania najpilniejszych spraw podnoszonych przez organizacje rolnicze - podkreśla minister.

Minister przekazał, że 17 organizacji wyraziło chęć pracy na rzecz ustawowego rozwiązania powołania rolniczej komisji trójstronnej, reprezentatywnej dla organizacji rolniczych i przetwórczych. - Projekt tej ustawy powstanie w ciągu 4 tygodni - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Przed ministerstwem zakończyła się tymczasem manifestacja rolników. 140 ciągników wciąż jednak blokuje drogę do Warszawy w miejscowości Zakręt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama