Nowy numer 3/2019 Archiwum

Rolnicy ustąpią. Na chwilę

Po nocy spędzonej w ciągnikach, rolnicy mają opuścić przedmieścia Warszawy do południa. Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski zapowiada jednak, że wrócą z kilkudziesięcioma tysiącami górników w przyszłym tygodniu.

Rolnicy spędzili noc na blokadzie w miejscowości Zakręt. Po godz. 8 policja wezwała jednak blokujących ul. Trakt Brzeski do udrożnienia trasy wlotowej do Warszawy. Protestujący poprosili o kilka godzin na sprowadzenie rolników, którzy będą mogli odjechać ciągnikami.

- Musimy zadzwonić po rolników, którzy wieczorem i rano musieli zająć się własnymi gospodarstwami i wydoić krowy - mówi Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ i organizator protestów.

Rolnicy zaprosili min. Marka Sawickiego do przyjazdu na blokadę w Zakręcie.

"W związku z zablokowaniem ul. Trakt Brzeski na granicy Warszawy i miejscowości Zakręt występują utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 704, 720, 722, 730. Autobusy kierowane są najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi" - informuje ZTM.

AKTUALIZACJA: Po godz. 12 w czwartek kolumna ciągników bardzo powoli zaczęła wyjeżdżać z miejscowości Zakręt. Część z rolników zapowiada, że wraca na blokady dróg w okolicach Siedlec.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy