Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bukiet róż dla Mary Wagner

Przed kanadyjską ambasadą w Warszawie protestowali obrońcy życia.

- 12 lutego 1974 r. urodziła się Mary Wagner. Chcemy to uczcić, organizując pikietę. Jednocześnie zwracamy uwagę, że kanadyjska działaczka pro life przebywa w więzieniu tylko dlatego, że broniła godności kobiety i ochraniała dzieci nienarodzone - wyjaśniał podczas manifestacji Jacek Kotula z Fundacji Pro-Prawo do Życia. Zwrócił uwagę, że Mary Wagner wręczając kobietom udającym się do klinik aborcyjnych białe róże, nie robiła nic złego, a mimo to została zatrzymana przez policję. - Przestrzegamy przed taką sytuacją w Polsce. Obrona życia dzieci poczętych i modlitwa za nie może także i u nas powodować negatywne konsekwencje prawne - mówił.

Protestujący modlili się w intencji Mary Wagner. Przygotowali też bukiet róż różańcowych. - 200 osób zadeklarowało, że dziś w obronie Kanadyjki będzie odmawiało Różaniec. To jest nasz prezent urodzinowy dla Mary, o którym ona wie, bo informacja została przekazana do więzienia. Życzymy jej wytrwałości w obranej drodze i niepoddawania się, bo przecież sprawiedliwość i dobro zwycięży - przekonywał Jacek Kotula.

W pikiecie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Część z nich przyniosła białe róże. Był również obecny prof. Bogdan Chazan. Wznoszono transparenty z napisami: "Kanado, nie zabijaj", "Uwolnić Mary Wagner", "Dziś aborcja, jutro Auschwitz", "Nie zabijaj. Nie wiesz, kogo odbierasz światu".

Podobne pikiety 12 lutego odbyły się w Kijowie i w Toronto. W ciągu najbliższych dni manifestacje w obronie Mary Wagner będą miały miejsce w Europie i USA. - 14 lutego pikietę pod ambasadą kanadyjską w Nowym Jorku organizują Grzegorz Braun i Solidarni 2010. Planowane są też protesty w Brukseli, Oslo, Montrealu i San Francisco - zapowiadał Jacek Kotula.

To niepierwsza manifestacja w stolicy od grudnia 2014 r., kiedy ostatnio aresztowano Mary Wagner. 8 stycznia w obronie Kanadyjki spotkało się ok. 150 osób. Działacze pro life złożyli w kanadyjskiej ambasadzie wniosek o uwolnienie kobiety. Organizatorzy zapowiadają, że będą manifestować co miesiąc. - Zabijanie dzieci poczętych w Kanadzie jest przemysłem przynoszącym spore zyski. Okazuje się więc, że pieniądz jest ważniejszy niż człowiek. Takie podejście jest niszczeniem fundamentów cywilizacji. Gromadzimy się tutaj, by zaprotestować przeciwko traktowaniu ludzi jak rzeczy, a jednocześnie solidaryzujemy się z Mary Wagner - wyjaśniał Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Mary Wagner za modlitwę i rozmowy z kobietami udającymi się do ośrodków aborcyjnych była dotąd więziona przez ok. 2 lata. Kobieta modliła się, rozdawała ulotki informacyjne, a także wręczała kobietom róże. Zarzucano jej przez to naruszanie "stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych w Toronto. 23 grudnia ub. r. Kanadyjka ponownie trafiła do więzienia. Podczas rozprawy sądowej kobieta zachowuje milczenie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Anonim
  12.02.2015 23:11
  Głęboki szacunek dla tej kobiety. Szacunek także dla Polaków wspierających ją ...
  Protestujmy przeciwko mordowaniu dzieci, nie pozwólmy politykom realizować planów depopulacji naszej Ojczyzny.
  doceń 2
 • holandia11
  13.02.2015 09:46
  Więcej informacji o Mary Wagner wraz z jej ostatnimi listami do Polaków znajdziesz wpisując: MARY WAGNER W POLSCE .
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy