GN 2/2021 Archiwum

Trudne słowa proroków

Nie wizjoner, nie przepowiadacz przyszłości, ale człowiek obdarzony przez Boga niezwykłym wyczuleniem na zło tego świata.

Wydawnictwo Esprit zaprasza czytelników do lektury niełatwej, ale wyjątkowo pasjonującej. „Prorocy” to książka Abrahama Joshuy Heschela, jednego z największych teologów żydowskich minionego stulecia. Pokazuje postacie poszczególnych proroków na tle czasów, w których żyli i ludów, do których byli kierowani z Bożym przesłaniem. To opowieść o bohaterach starotestamentowych, bogata w historię, opisy filozofów i badaczy starożytności. Ale przede wszystkim to losy ludzi, którzy posiedli dar współodczuwania z Bogiem. Patrzenie na świat oczami Boga pozwala im widzieć i piętnować nawet najmniejsze zło, domagać się sprawiedliwości i okazywać współczucie dla pokrzywdzonych i odtrąconych. Boża perspektywa czyni ich szczególnie wrażliwymi na nawet najdrobniejszy akt niesprawiedliwości.

Dla naszych Czytelników mamy 3 egzemplarze książki „Prorocy”, ufundowane przez Wydawnictwo Esprit. Żeby je zdobyć należy podać trzy imiona starotestamentalnych proroków i przesłać je nam za pośrednictwem naszego profilu facebookowego lub mejlem: warszawa.gosc.pl. Prosimy także o podanie adresu pocztowego, na który ma być wysłana nagroda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama