Nowy numer 3/2019 Archiwum

"Gorzkie Żale" przełożone

Festiwal organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II został przesunięty na 2016 rok.

Kolejna edycja będzie kontynuowała założenia interdyscyplinarności festiwalu i jego autorski charakter. W programie znajdą produkcje stworzone specjalnie dla festiwalu przez artystów z pogranicza różnych dziedzin kultury: teatru, performance, muzyki, sztuk wizualnych i filmu - informuje Joanna Sawicka z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Dyrektorem artystycznym  festiwalu pozostaje aktor i reżyser Redbad Klijnstra. - Dzięki trudnej, ale i odpowiedzialnej decyzji o przeniesieniu całego wydarzenia, zachowamy oraz rozwiniemy poziom artystyczny i merytoryczny festiwalu. Wszystkie rozpoczęte prace nad festiwalem trwają, a program kolejnej edycji zaprezentujemy już jesienią - zapowiada R. Klijnstra.

Festiwal Gorzkie Żale odbywa się od 2008 roku w Warszawie,  łącząc odmienne środki wyrazu artystycznego: teatr, literaturę, muzykę, wystawy. Celem postawionym sobie przez twórców zaangażowanych w festiwal jest nawiązanie większego kontaktu z odbiorcą, wyjście w przestrzeń miejską, zaproszenie do dialogu na tematy ważne dla współczesnego człowieka. - Chcemy aby uczestniczenie w festiwalu było dla odbiorców niczym „spa dla ducha” - tłumaczy J. Sawicka.

W ubiegłym roku dyrektor artystyczny festiwalu zaprosił do współpracy znanych i cenionych ludzi teatru oraz kina, m.in. Stanisławę Celińską, Wiesława Komasę, Piotra Cyrwusa czy Wiesława Tomczyka. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą zyskać więcej czasy na przygotowanie, ponieważ w planach mają rozwinięcie programu. Chcą, aby wypełniał on cały okres 40 dni Wielkiego Postu i był szczególnym momentem w roku, gdy odbiorca będzie mógł skupiać się na wartościach duchowych, uniwersalnych, o których twórcy postarają się mówić poprzez sztuki wizualne.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy