Nowy numer 3/2019 Archiwum

Na co pójdą nasze pieniądze?

Remont schodów łukowych oraz schodów do dolnego kościoła św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży czy kontrapasy rowerowe? Remont chodnika czy windy na Moście Poniatowskiego? Kapliczki warszawskie czy ławki obywatelskie, w których można zostawić przeczytaną książkę? Sam wybierz spośród ponad 2300 projektów w ramach budżetu obywatelskiego.

We wtorek 17 lutego, o północy skończyło się składanie projektów do warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Większość projektów spłynęła w dwa ostatnie dni. Efekt? Ponad 2300 projektów w budżecie partycypacyjnym, czyli około stu więcej niż w ubiegłym roku. I to mimo tego, że połowa czasu na złożenie budżetu przypadała na zimowe ferie.

Na projekty zaproponowane przez mieszkańców stolicy w drugiej edycji budżetu miasto przeznaczyło ponad 51 milionów złotych.

Projekty można przeglądać w elektronicznym systemie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Od 27 lutego do 22 marca 2015 r. odbędą się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami, po których autorzy będą mogli, dzięki uwagom mieszkańców, udoskonalić swój projekt. Finałem będzie głosowanie w drugiej połowie czerwca, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy