GN 2/2021 Archiwum

Mamma mia! Ale Roma!

Spektaklem inspirowanym muzyką grupy ABBA wraca największa scena musicalowa w Polsce. MAMMA MIA! obejrzały już 54 miliony osób na całym świecie. Od soboty także w Warszawie.

Lato. Grecka wyspa i przeboje legendarnej grupy ABBA. Przebojem "Mamma Mia!" wraca wyremontowana scena Teatru Muzycznego Roma. Polska premiera musicalu opartego na przebojach szwedzkiej grupy odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lutego.

Podczas remontu "Roma" zyskała nową aranżację wnętrza: głównej sali, barów, strefy wejściowej, foyer dostosowanych do wymogów przepisów przeciwpożarowych oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych. Widownia powiększyła się z 887 do 1007 foteli, wykonanych na indywidualne zamówienie teatru. Od podstaw wykonano kanał orkiestrowy. W sali zastosowano nowe panele akustyczne z zachowaniem dotychczasowej architektury wnętrza.

Nad akustyką wnętrza sprawował pieczę zespół specjalistów. Nową stylistykę otrzymały również kasy teatru.

Mamma mia! Ale Roma!   Imponująca sala "Romy" pod dyrekcją Wojciecha Kępczyńskiego gromadzi dziś jedną czwartą całej widowni warszawskich teatrów Tomasz Gołąb /Foto Gość Musical "Mamma Mia!" autorstwa Catherine Johnson, Bjoerna Ulvaeusa i Benny'ego Anderssona od swojej premiery w 1999 r. stał się jednym z najpopularniejszych muzycznych spektakli w historii gatunku. Wystawiano go już w 16 językach; język polski będzie 17. Do jego popularności przyczyniło się także wykorzystanie w musicalu piosenek szwedzkiej grupy popowej ABBA oraz ekranizacja z 2008 r. w reżyserii Phyllidy Lloyd z Meryl Streep, Colinem Firthem oraz Piercem Brosnanem w rolach głównych. Każdego dnia odbywa się na świecie co najmniej siedem spektakli, i to na co najmniej trzech kontynentach. MAMMA MIA! zawiera wszystkie najbardziej znane i lubiane, nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama