Nowy numer 3/2019 Archiwum

Misjonarz na post

Już ponad 3 tys. osób modli się za Polaków na misjach. Organizatorzy akcji "Misjonarz na Post" liczą, że liczba internautów dobije do 5 tys.

Ks. Marcin Wrzos, misjonarz oblat, od początku Wielkiego Postu, drobne umartwienia ofiarowuje w intencji świeckiej misjonarki w Etiopii. A razem z nim ponad 3200 osób z całej Polski, które w ramach drugiej edycji akcji "Misjonarz na Post” postanowiły, w czasie przygotowania do Wielkanocy, duchowo wesprzeć Polaków na misjach.

W inicjatywę może włączyć się każdy - podejmując postne wyrzeczenia czy modlitwę w intencji misjonarzy.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy stronie www.misjonarznapost.pl, wybrać kraj pobytu oraz jednego z 2078 misjonarzy, którzy w różnych zakątkach świata głoszą Ewangelię.

Najczęściej internauci wybierają świeckich misjonarzy, braci zakonnych i siostry, pracujących w Sudanie, Republice Środkowej Afryki czy wśród Eskimosów.

- Ten trend pokazuje ogromną wrażliwość. Ludzie otaczają modlitwą w pierwszej kolejności tych, którym jest najtrudniej, czy to ze względów politycznych, czy warunków przyrodniczych - tłumaczy ks. M. Wrzos, jeden z inicjatorów akcji.

Akcja "Misjonarz na Post” to wspólna inicjatywa środowisk misyjnych. Marzeniem organizatorów jest stworzenie misyjnego pogotowia modlitewnego - środowiska osób, które gotowe będą modlić się za misjonarzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy