Nowy numer 25/2018 Archiwum

Metro w sobotę. Może w tę

- Ćwiczenia strażaków przebiegły sprawnie. Metro może ruszyć nawet w tę sobotę - mówi wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak.

- Wczoraj odbyły się ćwiczenia służb pożarniczych. Przebiegły bardzo sprawnie. Tymczasem pociągi metra wyjeździły już 3 tys. km z wymaganych 5 tysięcy, które potrzebne są do uruchomienia centralnego odcinka II linii metra - informował w środę Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. Jazdy testowe mają zakończyć się do południa w czwartek, 5 marca. Ważne, by wszystkie jazdy odbyły się bez większej awarii.

Według informacji ratusza to oznacza, że metro mogłoby ruszyć nawet w tę sobotę.

- Ale wymaga to jeszcze "dostrojenia" zmian w rozkładach linii autobusowych, które dowiozą pasażerów do nowych stacji metra - mówi wiceprezydent.

Ostatnie dwie stacje centralnego odcinka II linii - Rondo ONZ i Stadion Narodowy 27 lutego uzyskały pozwolenie na użytkowanie od wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego (WINB). Pozwolenie dostały też 4 wentylatornie i łącznik między I a II linią metra. W sumie, w toku 15 postępowań, nadzór przeanalizował 840 tomów akt złożonych przez inwestora - Metro Warszawskie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma