Nowy numer 33/2018 Archiwum

Metro w sobotę?

"Testy pociągów zakończone pozytywnie, 5000 km przejechane bezawaryjnie" - informuje Hanna Gronkiewicz-Waltz na Twitterze. Metro ruszy za dwa dni?

Ratusz wciąż unika deklaracji, kiedy ruszy metro, ale wszystko wskazuje, że będzie to najbliższy weekend. Otwarcie ma nastąpić bez wielkiego świętowania.

- Wszystkie ważne inwestycje budowlane ruszają lub oddawane są w środę lub sobotę. To taki budowlany przesąd - śmieje się prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk. Ale tym razem wygląda na to, że ratusz trzyma się przesądów. Na oficjalnym koncie na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała o szczęśliwie zakończonych jazdach testowych.

"Testy pociągów zakończone pozytywnie, 5000 km przejechane bezawaryjnie" - informuje.

We wtorek odbyły się także obowiązkowe ćwiczenia strażaków, których scenariusz zakładał pożar pociągu za stacją Centrum Nauki Kopernik i ewakuację pasażerów. Raport z jazd testowych musi jeszcze trafić do Instytutu Kolejnictwa, który wyda o nim opinię. Bez tego metro nie może zostać otwarte.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma