Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mówi Teresa

Oświetlony krzyż. W kościele seminaryjny półmrok. Intymna atmosfera sprzyja rozważaniom. W tym roku w duchowych przygotowaniach do Wielkiego Tygodnia pomoże św. Teresa z Avila.

- W pięćsetną rocznicę urodzin św. Teresy chcemy posłuchać, co ludziom współczesnym, ma do powiedzenia mistyczka, która odmieniła nie tylko swój zakon, ale stała się jednym z milowych kamieni w historii duchowości, w historii Kościoła i kultury europejskiej. Chcemy posłuchać tej świętej z charakterem. Bo Teresa wciąż mówi. I jest Teresą od Jezusa, więc i mówi - właśnie - od Jezusa - zapraszają klerycy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, organizatorzy corocznych spotkań przy krzyżu.

Pierwsza adoracja z cyklu "MówiTeresa” poświęcona była modlitwie, jej sposobach i trudnościach oraz miłości.

13 marca klerycy porusza temat grzechu - skąd się bierze, na czym polega, jakie szkody nam wyrządza i jak z nim walczy.

20 marca będzie modlitwa o pokój - serca, o pokój między nami - w rodzinach, wspólnotach, o pokój dla tych, którym go brakuje, o pokój z Bogiem.

Tegoroczne wielkopostne spotkania przy krzyżu zakończą się 27 marca rozważaniami o Jezusie, które będą jednocześnie wprowadzeniem w przezywanie Wielkiego Tygodnia.

- Chcemy posłuchać, co mówi Teresa od Jezusa - o Jezusie, i co chce nam powiedzieć od Jezusa. Chcemy razem z zakochaną Teresą adorować cierpiącego Pana - uwielbiać Go, zawierzać Mu się i oddawać - mówią organizatorzy.

Adoracja Krzyża odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 20 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama