Nowy numer 3/2021 Archiwum

Autobusem po nowemu

Rewolucja w komunikacji: ZTM skrócił trasy autobusów do Stadionu Narodowego. Chce, by pasażerowie przesiedli się do nowego metra na Pradze i na Woli.

W związku z otwarciem II linii metra zmieniła się trasa kilkudziesięciu autobusów. Ważnym miejscem przesiadkowym stała się teraz stacja metra Stadion Narodowy. Pasażerów dowożą do niej m.in. nowa linia 202 z Gocławka Wschodniego i ekspresowa E-1 z Gocławia oraz zmienione linie 151, 411, 502, 512 i 514.

ZTM uruchomił także linię E-3, kursującą jednokierunkowo na trasie Targówek – Metro Dworzec Wileński. Do tej stacji metra będzie można także dojechać nową linią 412 z Zacisza i linią E-7 kursującą jednokierunkowo z pętli Zaułek (rano tylko w kierunku stacji metra, a po południu w kierunku osiedla).

Zmiany dotyczą również mieszkańców Woli: na ulicach pojawiły się autobusy nowej linii E-5, które będą kursowały na trasie: os. Górczewska – Rondo Daszyńskiego oraz nowej linii 155, które zastąpiły na Woli linię 159, jeżdżąc na trasie Koło – pl. Zawiszy. Na ulice wyjechała również linia 423 na trasie Stare Bemowo – Metro Politechnika.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama