Nowy numer 24/2018 Archiwum

Rząd zapłaci za połowę mostu

Ewa Kopacz zdecydowała, że przeznaczy 55 milionów złotych na odbudowę Łazienkowskiego.

Premier Ewa Kopacz, podczas konferencji nt. in vitro obiecała, że rząd dołoży połowę potrzebnej kwoty do odbudowy Mostu Łazienkowskiego.

- Od kilku tygodni warszawiacy i przyjezdni doświadczają trudności w poruszaniu się po stolicy. Dlatego, po uzgodnieniach z ratuszem warszawskim, rząd zdecydował się współfinansować w połowie odbudowę uszkodzonego w pożarze mostu. Dołożymy 55 milionów z rezerwy celowej na usuwanie skutków katastrof - stwierdziła Ewa Kopacz. - Uzyskałam deklarację pani prezydent, że do końca roku naprawa mostu się zakończy.

Pożar Mostu Łazienkowskiego wybuchł 14 lutego. Walczyło z nim kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Spowodował odkształcenie stalowych elementów przeprawy.

- Pierwsze ekspertyzy wskazują, że uszkodzenia mostu są na tyle poważne, iż bardziej opłacalna będzie wymiana jego konstrukcji. To najszybsze rozwiązanie i tańsze, niż remont. Pochłonie 100 do 130 mln złotych - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz tydzień po pożarze. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma