GN 32/2018 Archiwum

7 dni i nocy w intencji życia

Rusza Jerycho Różańcowe - modlitwa dzień i noc poprzedzająca Dzień Świętości Życia.

Warszawskie Jerycho organizowane jest corocznie w tygodniu poprzedzającym Dzień świętości Życia w intencji obrony życia nienarodzonych. Jego głównym elementem jest nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wspólnie podejmą ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie Warszawy oraz mieszkańcy stolicy. Wydarzenie nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu.

- Wierzymy, że podobnie potężną w skutkach może być wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez tydzień na skalę Miasta Warszawy - mówią organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. - Wiedząc, że na świecie corocznie w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, pragniemy wszelkie działania w ich obronie rozpoczynać od tego, co najważniejsze: gorącej modlitwy o przemianę serc. Zawrzeć chcemy w niej również w sposób szczególny sytuację naszej ojczyzny, w której corocznie zabijanych jest kilkaset dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia, co czyni nas uczestnikami współczesnej eugeniki. Wierzymy, że podjęta z odwagą i entuzjazmem wspólna, szczera modlitwa, może wypraszać zmiany w sercach i umysłach, które będą początkiem również przemian prawnych w Polsce i na świecie - dodają.

Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, przez 7 dni, 24 godziny na dobę odbywa się w koœściele Najœświętszego Zbawiciela w Warszawie (przy metrze Politechnika). Zakończy zaś we wtorek 25 marca o godz. 18.30.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma