Nowy numer 2/2021 Archiwum

Powolne piekło umierania

Kilkaset osób przeszło w Drodze Krzyżowej z kościoła św. Klemensa Hofbauera do grobu bł. Jerzego Popiełuszki, modląc się w intencji prześladowanych chrześcijan.

Hasłem przewodnim tegorocznego nabożeństwa były słowa: „Nasi bracia cierpią dla Chrystusa”. – Dla wielu chrześcijan przewidziano nie tylko śmierć, prześladowania, ale także powolne umieranie – mówił o. Krzysztof Stępowski CSsR.

– Tak dzieje się w Korei Północnej. Największe skupiska wyznawców Chrystusa można spotkać w obozach koncentracyjnych. W tym kraju, który cały przypomina jeden, wielki obóz koncentracyjny, głodują ci, którzy rzekomo są na wolności. Co dzieje się z tymi, co trafiają do obozu w obozie? Czy można sobie wyobrazić, w jakim piekle się znajdują? – pytał przy XII stacji Drogi Krzyżowej.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedziła Msza św. w rycie trydenckim sprawowana w kościele pw. św. Klemensa Hofbauera. Przewodniczył jej ks. Vincent Ribeton, przełożony Bractwa św. Piotra we Francji. Inicjatorem nabożeństwa był Instytut Ordo Caritatis.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama