Nowy numer 3/2021 Archiwum

To nie żart. To Park&Ride

1 kwietnia o godz. 4.30 otwarty został po rozbudowie jest parking P+R Metro Stokłosy. Jednopoziomowy parking został rozbudowany do czterech poziomów. Zaparkować mogą na nim 393 samochody.

Po rozbudowie jest na nim prawie cztery razy więcej miejsc. Zaparkują tu 393 samochody, z czego sześć na miejscach oznakowanych kopertą dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na P+R Metro Stokłosy znalazły się stojaki, do których można przypiąć 20 rowerów. Na parkingu będzie funkcjonował bezobsługowy system pobierania opłat, tak jak na postojach P+R Metro Ursynów i P+R Anin SKM. Podobny Zarząd Transportu Miejskiego jeszcze w tym roku planuje wprowadzenie na pozostałych parkingach Park&Ride, działających jako stałe, bezobsługowego systemu pobierania opłat. Nowa infrastruktura pozwoli dokładniej sprawdzić czy kierowcy pozostawiający samochody posiadają zwalniający z opłaty bilet komunikacji miejskiej i umożliwi zdalną obsługę parkingów.

Parking P+R Stokłosy jest 14 obiektem działającym w ramach systemu „Parkuj i Jedź”. 12 z nich zostało wybudowanych przez miasto, a dwa wydzielone na istniejących obiektach zewnętrznych: P+R Stadion Narodowy i P+R Metro Imielin. Siedem parkingów jest wielopoziomowych a siedem - naziemnych. Na wszystkich parkingach, wliczając rozbudowany obiekt Metro Stokłosy, znajduje się łącznie 4218 miejsc. Średnie zapełnienie parkingów w dzień roboczy wynosi ponad 70 proc., a tych zlokalizowanych w pobliżu linii metra dochodzi do 100 proc.

Projekt „Budowa parkingów strategicznych „Parkuj i Jedź” (Park&Ride) – II etap” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Miasto planuje budowę kolejnych parkingów P+R, m.in. w Płudach, Wesołej, Woli Grzybowskiej i Rembertowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama