Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czuwanie ze świętym papieżem

Film "Śladami Wujka", relacje świadków życia i pontyfikatu Świętego i modlitewne czuwanie wraz z chórem Centrum Myśli Jana Pawła II - jutro wieczorem doroczne uroczystości na pl. Piłsudskiego w rocznicę narodzin dla nieba świętego papieża.

Papieski Krzyż, utwór na trąbce "Cisza", wielkie zdjęcie Jana Pawła II oraz wygrodzone miejsce na znicze. ​Zaśpiewa chór, w tle słychać głos Jana Pawła II i fragmenty jego homilii o Tajemnicy Wielkiego Tygodnia. Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy, już po raz dziewiąty przygotowało uroczystości związane z kolejną rocznicą śmierci papieża, wieczorne czuwanie na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

- 2 kwietnia 2005 roku Polacy się zatrzymali. Nie tylko w Wadowicach, Krakowie i Warszawie, ale w całej Polsce i na całym świecie. Wiele osób doskonale pamięta tamten czas, tamte uczucia i emocje. Ile w nas z tego zostało? Kampania „Karol Wojtyła. Twój kandydat w codziennych wyborach” przechodzi do przeszłości, ale program Jana Pawła II pozostaje i w dalszym ciągu obowiązuje. Spotkajmy się 2 kwietnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie i wsłuchajmy w słowa, które jeszcze nie tak dawno kierował do nas Jan Paweł II – mówi Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Papieski Krzyż na pl. Piłsudskiego   Papieski Krzyż na pl. Piłsudskiego Tomasz Gołąb /Foto Gość 2 kwietnia 2015 roku Centrum Myśli JP2 zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy na Plac Piłsudskiego w Warszawie. Od godziny 20 wyświetlane będą filmowe wspomnienia przyjaciół Karola Wojtyły oraz film dokumentalny „Śladami Wujka”. Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 21 i będą kolejną okazją do wspólnego wspominania pontyfikatu Papieża Polaka. Dziesiąta rocznica śmierci Jana Pawła II jest też dobrą okazją, aby postawić pytanie, jaka jest Polska bez Jana Pawła II? Jacy są Polacy?

- Centrum Myśli Jana Pawła II będzie dalej rozwijało papieską myśl, aby w przyszłym roku zaprezentować dokument na każdy dzień, dokument dla Polski, „Konstytucję Jana Pawła II” - zapowiada Norbert Szczepański.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma