Nowy numer 28/2018 Archiwum

Trzy święte dni

Obchody Triduum Paschalnego w archidiecezji warszawskiej.

Bezpośrednie przygotowania do Wielkiej Nocy rozpocznie liturgia Wielkiego Czwartku. 2 kwietnia o godz. 10 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z poświęceniem Krzyżma świętego. Podczas Eucharystii zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie. O godz. 18 wierni ponownie zgromadzą się w archikatedrze na uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczyć będzie metropolita warszawski.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej o godz. 17. O godz. 20 na ulicach Warszawy zostanie odprawione centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, pod przewodnictwem metropolity warszawskiego zostanie odprawiona w archikatedrze warszawskiej w Wielką Sobotę o godz. 20.

Rezurekcja w archikatedrze warszawskiej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, rozpocznie się godz. 6. Uroczystej sumie pontyfikalnej odprawionej o godz. 11 będzie przewodniczył metropolita warszawski, który wygłosi także homilię.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma