Nowy numer 33/2018 Archiwum

Otwierają drugą nitkę na Bemowie

W nocy z czwartku 2 kwietnia na piątek 3 kwietnia kierowcy pojechali nową jezdnią - ul. Powstańców Śląskich.

Na całej długości bemowska arteria będzie miała dwie jezdnie. Nową zbudowały Tramwaje Warszawskie w ramach budowy trasy tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich pomiędzy ul. Górczewską a Radiową.

Linia tramwajowa połączyła trasę na ul.Powstańców Śląskich prowadzącą do pętli Osiedle Górczewska i trasę po drugiej stronie drogi ekspresowej S8, czyli tę do pętli Nowe Bemowo.

Ułatwiło to mieszkańcom poruszanie się po dzielnicy, a także przejazd w inne rejony miasta, np. na Bielany i Żoliborz czy na Wolę i Ochotę. Tramwaje kursują tamtędy od 14 lutego.

Oprócz trasy tramwajowej powstał też brakujący odcinek wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich na odc. ul. Hery do Radiowej wraz z przebudową wszystkich skrzyżowań, nowe chodniki oraz droga rowerowa. Samochody pojadą nową jezdnią w nocy z 2 na 3 kwietnia. Do 23 kwietnia potrwają ostatnie prace wykończeniowe w zakresie zieleni oraz nawierzchni ścieżek rowerowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma