Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ukrzyżowanie na ulicach Warszawy

O godz. 20 na ulicach Warszawy zostanie odprawione centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Pokutnicy wyruszą spod kościoła św. Anny, następnie przejdą Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Senatorską, przez pl. Teatralny, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza i Krakowskim Przedmieściem powrócą przed kościół akademicki.

Do poszczególnych stacji Krzyż będą nieśli przedstawiciele duchowieństwa, siostry i bracia zakonni, studenci i straż miejska, nadzwyczajni szafarze Eucharystii, prawnicy i służba zdrowia, Totus Tuus i Koleje Mazowieckie, strażacy, wojsko, wspólnoty rodzin, policja, Droga Neokatechumenalna, rzemieślnicy i Archikonfraternia, Akcja Katolicka, rajcy,

Przed kościołem św. Anny kard. Kazimierz Nycz wygłosi słowo pasterskie, po nim krzyż zostanie wniesiony do kościoła na krótką adorację.

Rozważania na tegoroczną Warszawską Drogę Krzyżową przygotowali: Marek Zając i Aleksandra Senderska-Zając.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma