Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ciary przechodziły po plecach

Mocne przesłanie, mocne brzmienie i mocne uwielbienie. Konkurs Debiuty 2015 rozstrzygnięty.

Emocje narastały stopniowo. Publiczność zgromadzoną na 5. edycji Festiwalu Debiuty 2015 im. Moniki Brzozy w Dobrym Miejscu oswoił popowy zespół BeU. Poderwał klerycki skład grający reggae Good God, a wprowadził w uwielbienie wielkopolski Soudarion.

- Momentami czułem, jak ciary przechodzą mi po plecach. To ewangelizacja, może nie taka wprost, ale jednak. Wiele z tych tekstów zaczerpnięte jest wprost z Pisma Świętego. To słowo w nas wsiąka, przemienia, uzdrawia... - dzielił się swoimi wrażeniami Michał Guzek z ChrześcijańskieGranie.pl, organizator festiwalu.

Znane głównie w lokalnych środowiskach składy, mogły zaprezentować się na profesjonalnej scenie przed szerszą publicznością. I o to chodzi. - Chcemy pomóc najlepszym składom trafić do profesjonalnych rozgłośni - tłumaczyła Katarzyna Goszcz, jurorka. I dodała: Główną nagrodą w konkursie jest wydanie płyty i pomoc w jej promocji.

W ciągu pięciu lat obecności festiwalu, na scenie Dobrego Miejsca, zadebiutowali m.in. Magda.lena Fraczek z Love Story, StronaB czy Kannan. Ubiegłorocznym odkryciem jest uwielbieniowy zespół z Olsztyna Mocni w Wierze.

Za Debiut Roku 2015 jury w składzie Katarzyna Goszcz (wokalistka, logopeda, dziennikarka Radia Warszawa), ksiądz Daniel Łuka (Edycja Świętego Pawła) i Grzegorz Bociański (zespół Katolikafront, dziennikarz muzyczny Radia eM) uznało zespół Soudarion z wielkopolski.

- Największe brawa należą się naszemu Stwórcy, to dzięki Niemu tu jesteśmy. Nie ma znaczenia, kto wygrał, bo i tak wszyscy strzelamy do tej samej bramki - powiedział po otrzymaniu nagrody Paweł Karliński z Soudarion.

                                                       "W Promieniach Słońca"

W Promieniach Słońca - Soudarion
Soudarion Polska

Ciary przechodziły po plecach   Klerycy z Good God porwali publiczność skocznym reggae Agata Ślusarczyk /Foto Gość Publiczność doceniła z kolei klerycki zespół Good God, głoszący Dobrą Nowinę w rytmie reggae, przyznając składowi z Lublina Nagrodę Publiczności. - Naszą misją jest ewangelizacja. Chcemy wychodzić po za mury kościoła i zachęcać młodych, by poznali Jezusa. Muzyką rzucamy pierwszy płomień wiary - wyjaśniał kl. Franciszek.

Tegoroczne festiwal Debiuty 2015 odbył się pod hasłem "Mnożymy Dobro”. - Pięć lat festiwalu przyniosło bardzo konkretne owoce. I w tym roku chcieliśmy to dobro pomnożyć - mówi Michał Guzek z ChrześcijańskieGranie.pl, organizator festiwalu. Dlatego podczas jubileuszowej edycji zainaugurowała swoją działalność Fundacja Chrześcijańskie Granie, której zadaniem będzie pomoc chrześcijańskim muzykom.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili na pierwsze w Polsce chrześcijańskie juwenalia – Sandanalia. 23 maja w klubie Odessa w Warszawie wystąpią zespoły: Strona B, Tou, Maleo. Wcześniej, 16 kwietnia w kościele Najświętszego Zbawiciela o 20.30 odbędzie się "Uwielbienie Warszawy”. Czuwanie modlitewne poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, a świadectwo wygłosi Magda Frączek, wokalistka zespołu Love Story.

Zwracam się z prośbą o poinformowanie Państwa odbiorców o wynikach Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2015 i Debiutów 2015 , koncertów konkursowych które odbyły się 11 i 12 kwietnia A.D. 2015 w Dobrym Miejscu.

Podczas koncertu Debiuty miało miejsce także uroczyste wręczenie statuetki zwycięzcom Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2015. Na przesłuchania konkursowe tegorocznej edycji Przeglądu, który odbyła się 11 kwietnia także na scenie Dobrego Miejsca, przybyło 20 zespołów muzycznych i schól z całej Polski.

Główną nagrodę w kategorii młodzież szkolna otrzymał zespół "Promyczki Dobra" z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, wyróżnione zostały zespoły: "Podaruj radość im. bł. Karola Gnohi" z parafii św. Mikołaja w Pcimiu, "Scholalala" z parafii św. Mateusza w Dawidach Bankowych, "Kefas" z publicznego gimnazjum im. ks. Piotra Skargi w Warszawie.

W kategorii open, jury postanowiło nie przyznać pierwszej nagrody, przyznać natomiast dwa równorzędne wyróżnienia zespołom: "CMB" z parafii św. Jana Chrzciciela i św. Wojciecha w Poświętne, "Uwielbiamy Com" z parafii św. Józefa w Warszawie - Ursusie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama