GN 32/2018 Archiwum

Małe Feniksy przyznane

Na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Nagrody Małego FENIKSA dla osób i instytucji, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości chrześcijańskich, katolickich, religijnych w mediach i na innych płaszczyznach.

Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyznał w sumie pięć nagród.

Decyzją zarządu SWK Małego Feniksa Specjalnego otrzymała Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, niepubliczna uczelnia założona przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektor Radia Maryja i założyciel Telewizji „TRWAM”.

Drugi Mały Feniks Specjalny powędruje do Salezjańskiego Okręgu Europa Środkowo-Północna za promowanie wartości chrześcijańskich w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Łotwie i innych krajach dawnego Związku Radzieckiego, a także w szkolnictwie w Polsce i krajach okręgu wschodniego.

Kapituła nagrodziła Małymi Feniksami dziennikarza Rafała Porzezińskiego oraz związanego od 25 lat z Redakcją Katolicką Polskiego Radia Jana Pniewskiego.

Mały Feniks trafi także do Radia Fiat, archidiecezjalnej Katolickiej Rozgłośni Radiowej, założonej w 1991 roku jako pierwsze w Polsce radio katolickie z zasięgiem w promieniu 100 km od Częstochowy.

Wręczenie Nagród Mały FENIKS 2015 odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o 19.30, w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 53.

Równolegle wręczone zostaną także statuetki Feniksów 2015, do których zgłoszono ponad 200 książek z 70 wydawnictw. 

Uroczystość uświetni występ Chóru Papieskiego Kaplicy Sykstyńskiej, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma