Nowy numer 2/2021 Archiwum

Święto zaczytanych na Zamku Królewskim

Mnóstwo okazji, spotkań autorskich, inspirujących dyskusji. 16 kwietnia, z wyjątkowym udziałem Stolicy Apostolskiej, startują największe w tej części Europy Targi Wydawców Katolickich.

Gościem honorowym Targów będzie Stolica Święta. Salon Stolicy Apostolskiej, utworzony pod kopułą z książek, zaprezentują się na dziedzińcu Zamku Królewskiego między innymi Wydawnictwo Watykańskie – Liberia Editrice Vaticana, które pokaże 3/4 spośród 3600 tytułów tworzących jej katalog, Muzeum Watykańskie, Biblioteka Watykańska, Tajne Archiwum Watykańskie, Papieska Komisja Archeologii Świętej, Radio Watykańskie, Urząd Filatelistyczny i Numizmatyczny czy Papieska Akademia Nauk.

W trakcie Targów po raz pierwszy w Polsce, obok cennych zabytków kultury i literatury, na co dzień pozostających w zasobach licznych instytucji watykańskich, jak „Piekło” Dantego wykonane przez Botticellego, rękopisy „Sonetów do Laury” Petrarki, ofiarowane przez Tajne Archiwum, a ponadto listy Karola Alberta, Cavoura, Wiktora Emanuela i ks. Bosko do Piusa IX, będzie można zobaczyć również rzeźby z Muzeów Watykańskich i z Komisji Archeologicznej.

Święto zaczytanych na Zamku Królewskim   Nagroda Feniks Tomasz Gołąb /Foto Gość Same targi otworzy kardynał Gianfranco Ravasi wygłaszając o godz. 12 referat „O niebezpieczeństwie i zaletach w komunikacji. Krytyka i samokrytyka kościelna”. W piątek przewodniczący Papieskiej Rady Kultury spotka się z czytelnikami na stoisku Wydawnictwa Jedność, gdzie w godz. 10-11 podpisywać będzie swoje książki.

Jednym z głównych punktów uroczystości będzie niewątpliwie ogłoszenie laureatów Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2015. W tegorocznej edycji do jedenaście konkursowych kategorii („literacka”, „nauki kościelne”, „edytorstwo”, „książka dla dzieci”, „książka dla młodzieży”, „książka autora zagranicznego”, „tłumacz”, „seria wydawnicza (dzieła zebrane)”, „publicystyka religijna”, „multimedia” i „muzyka chrześcijańska”) 72 wydawnictwa nadesłały ponad 260 tytułów.

przeczytaj także:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama