Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kard. Ravasi o małżeństwie i rodzinie

„Rodzina i małżeństwo w Biblii i kulturze” - to tytuł katechezy, którą kardynał Gianfranco Ravasi wygłosi dzisiaj o 19.30 i zainauguruje wiosenny cykl Katechez Warszawskich.

Temat, który został wybrany na wiosenne katechezy, został wybrany w kontekście zbliżającego się synodu biskupów o rodzinie.

- Chcielibyśmy, aby wiosenne Katechezy Warszawskie były próbą ukazania tego, czego Kościół naucza na temat rodziny. Akcentujemy wymiar pozytywny, czyli przede wszystkim to, co Kościół proponuje i daje społeczeństwu poprzez teologię małżeństwa - mówi ks. Przemysław Ćwiek, jeden z organizatorów Katechez.

Rodzinę w kontekście w kultury europejskiej ukaże pierwszy z prelegentów, kard. Gianfranco Ravasi. Przybędzie do Polski w związku z Dziedzińcem Dialogu oraz otwarciem Targów Wydawców Katolickich.

W kościele Najświętszego Zbawiciela o 19.30 wygłosi pierwszą z sześciu katechez. W ramach Katechezy Plus zasiądzie z nim do rozmowy publicysta Grzegorz Górny. Kolejne katechezy wygłoszą: ks. Robert Skrzypczak, ks. Piotr Mazurkiewicz, dominikanin o. Mirosław Pilśniak, ks. Krzysztof Pawlina, a zakończy rektor warszawskiego seminarium, ks. Wojciech Bartkowicz.Każde spotkanie będzie retransmitowane na falach Radia Plus Warszawa.

Katechezy zainaugurowano jesienią ubiegłego roku. Wówczas poświęcone były sumieniu. Katechezy skierowane są przede wszystkim do dorosłych.

- Dzieci i młodzież mają dostęp do katechezy, studenci uczestniczą w duszpasterstwach akademickich. W praktyce zatem katechezy pozbawieni są ci, którzy bardzo jej potrzebują - to znaczy dorośli. Codzienne życie dostarcza im wielu pytań, wątpliwości i pragnienia pogłębienia własnej wiedzy religijnej i wiary - mówi metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.

 Program wiosennych Katechez Warszawskich w kościele Najświętszego Zbawiciela

  • 16 kwietnia: kard. Gianfranco Ravasi, Małżeństwo i rodzina w Biblii i kulturze
  • 23 kwietnia: ks. Robert Skrzypczak, Rodzina i sakrament
  • 07 maja: ks. Piotr Mazurkiewicz, Chrześcijaństwo i rodzina
  • 14 maja: o. Mirosław Pilśniak OP, Dojrzałość w rodzinie
  • 21 maja: ks. Krzysztof Pawlina, Dzieci w rodzinie
  • 28 maja: ks. Wojciech Bartkowicz, Rodzina i wiara
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama