Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nawrócony homoseksualista da świadectwo

Andrew Comiskey, opowie o swojej drodze do Boga i stworzonym przez niego programie wsparcia - Strumienie Życia. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia.

Na spotkania z byłym homoseksualistą przychodzą tłumy mężczyzn. Andrew Comiskey daje na nich świadectwo dotknięcia łaską Miłosierdzia. - Wolność odnalazłem dzięki wierze w Jezusa. Nabrałem wtedy nadziei na życie wykraczające poza gejowski styl. Zawierzyłem Jezusowi, który zaprowadził mnie do pełni wiary, do wspólnoty chrześcijańskiej, dzięki której zacząłem wychodzić z homoseksualizmu - opowiada A. Comiskey.

Za namową swojego pastora zaczął pomagać innym odnaleźć nadzieję. W 1980 r. stworzył w USA chrześcijański program wsparcia - Strumienie Życia, który początkowo adresowany był do osób zmagających się z tendencjami homoseksualnymi. Z czasem rozwinięto go i dostosowano do potrzeb wszystkich, których tożsamość mężczyzny i kobiety została zraniona.

Do programu Strumienie Życia trafiają także osoby, które m.in. cierpią z powodu braku ojca lub matki, emocjonalnego uzależnienia, depresji, przeżywają lęk przed bliskimi relacjami, doświadczyły nadużyć w sferze seksualnej czy są uzależnione od pornografii. Cykl spotkań ma na celu odkrycie Bożego planu dla swojej tożsamości mężczyzny i kobiety i sposób kształtowania relacji z ludźmi.

Doświadczenie wskazuje, że zarówno homoseksualizm jak i patologiczny heteroseksualizm mają podobne korzenie i są przejawem dotkniętej grzechem pierworodnym natury człowieka. - We wspólnocie możemy żyć w świetle, bo wcześniej wszystkie grzechy i zranienia utrzymywane były w sekrecie - mówi autor programu.

Aktualnie grupy Strumieni Życia funkcjonują na pięciu kontynentach i w ponad 30 krajach. - Strumienie są też w Polsce, a ja jestem wdzięczny Bogu za polski Kościół katolicki, za miłość Polaków do Jezusa. Polski Kościół jest darem dla świata. Darem był też i nadal jest św. Jan Paweł II, a szczególnie jego wspaniała teologia ciała - mówi Andrew i zaprasza na spotkanie.

Andrew Comiskey często powtarza, że wiele osób uznaje homoseksualizm za coś normalnego. - Prawda jest taka, że jest to jeden z rodzajów seksualnej dezintegracji. Za takie myślenie i mówienie nadaje się nam etykietę osób pełnych nienawiści, ponieważ nie błogosławimy praktyk seksualnych, które uważamy za destrukcyjne. Ja jednak wiem, że jeśli ktoś wejdzie ze swoimi problemami do wody, którą proponuje nam Jezus, odnajdzie rozwiązanie, którym jest On sam - przekonuje A. Comiskey.

Nawrócony homoseksualista spotka się ze słuchaczami 19 kwietnia o godz. 15 w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia ul. Bonifacego 9.

Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o zgłaszanie swojej obecności przez formularz http://cadr.redemptor.pl/blog/ku-pelni-tozsamosci.

Posłuchaj  świadectwa: Mówi nawrócony homoseksualista >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama