Warszawski

Papieska parafia zaprasza do świętowania

Diecezjalne obchody pierwszej rocznicy kanonizacji papieża-Polaka odbędą się na Bemowie, gdzie przy ul. Obrońców Tobruku powstaje pierwsza warszawska parafia pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Łzy wzruszenia, radość w sercu i pewność, że ukochany Jan Paweł II pomaga nam z nieba. 27 kwietnia minie dokładnie rok odkąd papież-Polak został wyniesiony na ołtarze. Archidiecezjalne uroczystości związane z pierwszą rocznicą kanonizacji naszego rodaka odbędą się na Bemowie, gdzie powstaje pierwsza warszawska parafia pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Główną częścią obchodów będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza 25 kwietnia o godz. 18. Podczas uroczystości zostanie poświęcona parafialna kaplica pod wezwaniem św. Jana Pawła, do której zostaną wprowadzone relikwie świętego.

Uroczystość zostanie poprzedzona modlitewno-ewangelizacyjnym programem. 25 kwietnia, w samo południe zostanie odprawiona Msza św., zaraz po niej odmówiony zostanie Różaniec i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15 wierni będą modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą uwielbienia. O godz. 16.30 rozpoczną się nieszpory, które poprzedzą uroczystą Mszę św. Po liturgii w kaplicy św. Jana Pawła II będzie można adorować relikwie papieża-Polaka i następnie wysłuchać świadectw. Uroczystość zakończy się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim.

Z kolei 26 kwietnia, na terenie parafii od godz. 9.30 do godz. 17 odbędzie się parafialny festyn z piknikiem, oryginalnymi kremówkami papieskimi z Wadowic i atrakcjami dla dzieci. Wierni będą mogli też zobaczyć wystawę "Św. Jan Paweł II”.

W rocznicę kanonizacji papieża-Polaka relikwie świętego zostaną wprowadzone także do kościoła św. Anny na Wilanowie. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona 26 kwietnia o godz. 13. Hołd szczątkom ojca świętego będzie można oddać w kaplicy św. Anny, gdzie zgromadzone zostaną także pozostałe relikwie znajdujące się w świątyni.

- Bardzo zależało nam, by pogłębić kult Jana Pawła II w naszej parafii, a szczególnie wśród młodego pokolenia - tłumaczy Elżbieta Olejnik, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..