GN 2/2021 Archiwum

Słudzy Pańscy zaśpiewają dla ŚOB

Połączyła ich pasja: do Chrystusa i śpiewu. 25 kwietnia śpiewający duchowni dadzą koncert na rzecz budowy świątyni w Wilanowie.

Na co dzień służą przy ołtarzu w różnych zakątkach Polski. W wolnych chwilach - realizują wokalne pasje. Ks. Zdzisław Madej z Wrocławia, ks. Paweł Sobierajski z Katowic, o. Rafał Kobyliński SJ z Poznania i ks. Robert Kaczorowski z Gdańska koncertują jako "Servi Domini Cantores" - Śpiewający Słudzy Pańscy.

Śpiewających duchownych - absolwentów wydziałów wokalno-aktorskich polskich akademii muzycznych, będzie można usłyszeć 25 kwietnia o 15.30 w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej.

Założona w 2004 r. grupa wokalna wykonuje szeroki repertuar: pieśni sakralne i arie oratoryjno-kantatowe różnych kompozytorów oraz arie operowe i pieśni ze światowego repertuaru. Jej członkowie współpracują z wybitnymi pianistami, organistami i dyrygentami, prezentując muzyczne sacrum i profanum na koncertach w kraju i poza jego granicami.

                                                           posłuchaj koncertu:

Servi Domini Cantores - śpiewający księża!
Ruah Studio

Koncert organizowany przez Akcję Katolicką będzie okazją, do wsparcia powstającej w Wilanowie świątyni - wotum narodu polskiego z uchwalenie Konstytucji 3 maja. "Biletem” na koncert są cegiełki na jej budowę, która rozpoczęła się w 2003 r.

Obecnie trwają prace nad zagospodarowaniem przestrzeni przed świątynią - układane są granitowe płyty oraz chodniki rzymskie na placu u zbiegu al. Rzeczypospolitej i ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda. Przybyłym 7 czerwca na Święto Dziękczynienia pielgrzymom ukarze się zupełnie odmieniony obszar - teren został wyrównany i podniesiony o 1,5 m, a rosnące dziko kępy trawy zastępowane będą regularnymi trawnikami i zieleńcami.

Prace przy wyrównywaniu terenu przeprowadzono także od wschodniej i zachodniej strony świątyni. Podczas Święta Dziękczynienia będzie można podziwiać efekt zakończonych prac kamieniarskich przy wszystkich portalach i bocznych kaplicach od strony północnej. Wkrótce ruszą też prace przygotowawcze związane z realizacją ogrzewania posadzki wewnętrznej ,wnętrza Świątyni, oraz akustyki wnętrza kopuły zaplanowane na ten rok.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama