Nowy numer 3/2021 Archiwum

Droga na szczyt

Ewangelia była dla św. Urszuli Ledóchowskiej szkołą życia. Poprzez swoją spuściznę zaprasza do niej każdego.

Do poczytania

"Medytacje biblijne” św. Urszuli Ledóchowskiej to propozycja dla tych, których serce "tęskni do duchowych wyżyn”. Wiele osób poszukuje na tej drodze autorytetów, święta urszulanka może być jednym z nich. Książka daje możliwość do wspólnego ze św. Urszulą czytania i rozważania Ewangelii według tajemnic Różańca, będącego syntezą życia Jezusa i Maryi.

Teksty zaczerpnięte zostały z 384 rozmyślań do perykop ewangelicznych na każdy dzień roku liturgicznego napisanych pierwotnie do duchowych córek świętej - sióstr urszulanek. Św. Urszula pisze o wierze, dzieli się własnym życiem modlitwy, tęskni za doskonałym złączeniem swej woli z wolą Bożą, uczy żalu za grzechy, mądrego umartwienia, pisze o ufności, świętej nadziei, będącą podstawą pokoju duszy, bez którego nie ma pracy wewnętrznej.

Dla Czytelników warszawskiego Gościa mamy dwa egzemplarze książki wydawnictwa Promic. Rozlosujemy je wśród internautów, którzy do 1 maja na adres warszawa@gosc.pl przyślą e-mail z odpowiedzią na pytanie: "W którym roku urodziła się św. Urszula Ledóchowska. Mail powinien także zawierać dane potrzebne do wysyłki.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama