Nowy numer 43/2020 Archiwum

Siedem dni i nocy przed Panem

Trwa nieustana adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji osób konsekrowanych i o nowe powołania.

Modlitwa odbywa się w kościele Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich przy ul. Łazienkowskiej. Powodem jest obchodzony w Kościele Roku Życia Konsekrowanego i trwający Tydzień Modlitw o Powołania.

- Wyzwaniem tych siedmiu dni i tej adoracji jest odnowienie w nas nadziei, by nie trwożyło się nasze serce. Musimy pamiętać, że Bóg realizuje swój plan, a plan ten jest wpisany w nasze życie. To, co jest moją historią, jest dziełem, które On realizuje dla świata – mówił w kościele Matki Bożej Jerozolimskiej bp Marek Solarczyk, delegat KEP ds. Powołań.

Adoracja potrwa do 3 maja. Zostanie uroczyście zakończona podczas Mszy św. o godz. 11. Towarzyszy jej hasło: „Powołania a świętość: poruszeni Pięknem”. Siostry i bracia Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich pragną, by był to czas dziękczynienia za dar życia konsekrowanego i czas modlitwy o świętość osób konsekrowanych. Intencją adoracji jest też prośba o dar rozeznania powołania dla osób młodych stających przed wyborem drogi życiowej.

Czas modlitwy adoracyjnej jest okazją do przyjęcia odpustu zupełnego, ponieważ kościół Matki Bożej Jerozolimskiej został wybrany, wraz z siedmioma innymi w archidiecezji, na kościół odpustowy przez cały Rok Życia Konsekrowanego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama