Nowy numer 33/2018 Archiwum

Święta Ziemia

Nie jest to kolejny przewodnik po Izraelu, ale mozaika głosów ludzi, którzy go zamieszkują.

Marcin Gutowski Autor książki "Święta Ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny” wielokrotnie odwiedzał miejsce narodzin Chrystusa. - Wysłuchałem ponad 100 ludzkich historii. Wśród nich są  opowieści byłych izraelskich żołnierzy, osób, które przeżyły zamachy terrorystyczne, historie Beduinów żyjących na pustyni według starożytnego kodeksu, „dzieci Holocaustu”, fanatycznych osadników z Zachodniego Brzegu i ultraortodoksyjnych chasydów - mówił podczas promocji książki autor.

Dodał, że publikacja może pomóc zobaczyć to miejsce nie tylko jako religijną pamiątkę, ale współczesną Wieżę Babel.

Książka "Święta ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny" została opublikowana nakładem wydawnictwa "Znak". Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwa egzemplarze publikacji. Rozlosujemy je wśród osób, które do 6 maja na adres warszawa@gosc.pl prześlą mail z tytułem książki i danymi potrzebnymi do wysyłki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma