Nowy numer 28/2018 Archiwum

Oddaj dziecku książkę

100 tys. książek, 300 punktów zbiórki, 30 bibliotek. Ruszyła wielka akcja zbierania książek dla szpitalnych oddziałów dziecięcych, hospicjów i domów dziecka.

Masz zbędną książkę o tematyce dziecięco-młodzieżowej? Przynieś ją do jednego z 300 punktów w Warszawie, a zostanie przekazana do placówek medycznych, domów dziecka i hospicjów na terenie całej Warszawy.

- Razem możemy sprawić, że nuda na długo opuści te miejsca, a w jej zastępstwie pojawi się interesująca lektura, pobudzająca ciekawość świata i pozwalająca zapomnieć o chorobie.Przynieś do nas książkę - przekonuje Agnieszka Pawlak, pomysłodawczyni akcji "Zaczytani".

Ogólnopolski projekt po raz pierwszy startuje w Warszawie. Do 31 maja w wybranych bibliotekach, przedszkolach, szkołach, klubokawiarniach, galeriach handlowych, muzeach, teatrach i urzędach będzie można zostawić książki dla powstających bibliotek. Pięć z nich zostanie otwartych w czerwcu. Książki trafią m.in. do Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza, Instytutu Matki i Dziecka, Domu dziecka im. J. Korczaka na Woli i Warszawskiego Hospicjum dla dzieci na Targówku.

Aktualna lista miejsc zbiórki książek na stronie organizatorów: www.zaczytani.org.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma